E-Z Hook 601W-36R/B - X100W mini-hook to stacking banana plug 36" test lead, set red/black
Click To Enlarge
Minimum Buy Qty: 5
Order in Multiples: 5
Qty:
• Brand: E-Z Hook
• Part Number: 601W-36R/B
• Ship Weight: 0.14lbs
• Condition: New
• Availability: In Stock
• Seller: A-I Consolidated
• Category: Electronics > Electronics Accessories > Cables
E-Z-Hook 601W-36R/B - Mini-Hook X100W to Stacking Standard Banana Plug Test Lead Set, 36" in length. Test lead wire is 18 AWG Stranded Tinned Copper Test Wire, PVC Insulation. Current (Maximum Recommended): 4 AMPS. Voltage (Maximum Recommended): 5000 W.V.D.C. Temperature (Maximum Recommended): 221*F or 105*C. Set of 2: Red and Black.