Eiko LED-12-FESTOON-W 12VDC 10x44 Festoon 6 LED White - Led Mini
Click To Enlarge
Minimum Buy Qty: 1
Order in Multiples: 10.
Contact us for more information.
Qty:
AddQty.
• Brand: Eiko Lamps
• Part Number: LED-12-FESTOON-W
• Model Number: 05385
• Ship Weight: 0.01lbs
• Seller: A-I Consolidated
• Category: Home & Garden > Lighting > Light Bulbs
1 Question & 1 Answer
Brett
from Sierra Vista, AZ asked:
February 4, 2022
1 Answer
Brett, There is now a data sheet on our webpage for this bulb. The length is 1.73/44.00 in/mm and dia 0.43/11.00 in/mm. Wattage is approx 0.48. Its 12V and has  40 mA.