Staco 15M1210B Variable Transformers
Click To Enlarge
Minimum Buy Qty: 1
Returnable: No
Qty:
• Brand: Staco Energy Products Company
• Part Number: 15M1210B
• Ship Weight: 22.00lbs
• Condition: New
• Availability: In Stock
• Seller: A-I Consolidated
• Category: Hardware > Power & Electrical Supplies > Voltage Transformers & Regulators
Staco 15M1210B - Variable Transformer, Single coil
Mode(s): Single Phase
Single Phase Mode:
Input: up to up to 120V +/- 0% Expect stable source
Output: 0-120V, 12 A max, 60 Hz, 1.44kVA
Motorized by 15-second motor
Enclosure: Open
Build-to-Order; Non-cancelable/Non-returnable
Dimensions (each): 10.56" H x 6.00" W x 7.44" D; [268.2 mm H x 152.4 mm W x 188.9 mm D]